fbpx

Jak uczymy

Metoda komunikacyjna to ćwiczenie i rozwijanie umiejętności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania; nacisk na komunikację i interakcję ustną oraz zintegrowane przyswajanie gramatyki oraz słownictwa.

Wzbogacamy zajęcia o pracę z multimediami,  oprogramowaniami do tablic interaktywnych (elektronicznymi wersjami podręczników), aplikacjami mobilnymi, quizami oraz materiałami online

Wszystkie sale wyposażone są w nowoczesne projektory multimedialne, dzięki którym białe tablice zamieniają się w tablice interaktywne.

Na zajęciach online pracujemy na platformie zoom w wersji premium – funkcjonalność aplikacji sprawia że zajęcia w wersji zdalnej są tak samo efektywne (a nawet bardziej) niż zajęcia stacjonarne.

Uczniowie oraz rodzice mają swoje konta w e-dzienniku Langlion, gdzie zawsze mogą sprawdzić swoje lub swoich dzieci osiągnięcia, zadaną pracę domową, pobrać materiały lub napisać wiadomość do lektora. Poprzez e-dziennik możesz też podpisać umowę online bez konieczności podpisywania umowy papierowej w naszej siedzibie. Aplikacja Langlion for students  dostępna na telefon lub przez naszą stronę.

Dodatkiem do naszych kursów jest nauka słówek i trening zagadnień gramatycznych za pomocą mediów społecznościowych – instagram i facebook. Jak uzyskać do tego dostęp? Zupełnie za darmo! Wystarczy że zaobserwujesz nasz profil na instagramie: eduenglish.online lub na facebooku: Edu English Centrum Języka Angielskiego. Codziennie znajdziesz tam praktyczne”słówko dnia”, oraz cotygodniowe krótkie i przejrzyste grafiki z niebanalnymi wyrażeniami i ciekawostkami gramatycznymi. Dodatkowo relacje w stories z quizami utrwalającymi poznane słownictwo i struktury. Wpadaj na nasz profil eduenglish.online. Follow us and learn.

Jak uczymy online

Poznaj zalety lekcji online za pomocą aplikacji zoom i przekonaj się że zdalne lekcje są równie afektywne jak stacjonarne zajęcia.

Poprzez “screen share” uczniowie widzą ekran nauczyciela a na ekranie jest wyświetlony elektroniczny podręcznik z którego korzystamy na zajęciach (na stacjonarnych zajęciach uczniowie mają wyświetlany ten podręcznik na naszej tablicy interaktywnej) Online znika problem z odległością od tablicy, uczniowie wszytko widzą wyraźnie, śledzą kursor nauczyciela który kieruje ich uwagę np. na dany fragment ćwiczenia. 

Nauczyciel może przekazać kontrolę nad swoją myszką i klawiaturą konkretnemu uczniowi, wtedy to ten uczeń wykonuje zadania na ekranie nauczyciela, nauczyciel i inni uczniowie widzą to na swoich komputerach i mogą wspólnie uczestniczyć. A jakie zadania robią uczniowie – zadania w elektronicznym podręczniku – to nie zwykły pdf, zadania są interaktywne. Poza zadaniami z podręcznika kursowego pracujemy na aplikacji do nauki słownictwa quizlet – tu również uczniowie piszą/ klikają słówka na ekranie nauczyciela. Podobnie też ćwiczymy gramatykę np. na stronach perfect-english-grammar, wordwall, kahoot. 
Wszystkie zadania na słuchanie również da się wykonać online gdyż platforma umożliwia dzielenie dźwięku komputera nauczyciela. A zatem odtwarzamy nagrania do ćwiczeń z podręczników (służą nam do tego elektroniczne podręczniki), nagrania do testów, filmiki na youtube i wiele innych. 
Zoom umożliwia również pracę w parach. Nauczyciel przydziela uczniów do tzw wirtualnych pokoi, kursant wtedy widzi i słyszy na ekranie tylko jednego ucznia, którego przydzielił mu nauczyciel i wtedy wykonują zadanie w parze. Nauczyciel może wtedy “wirtualnie wędrować” między tymi pokojami i przysłuchiwać się pracy poszczególnych par. 
Poza funkcjonalnością zoom na zajęciach online korzystamy też z opcji dzielenia/udostępniania dysku google. Dzięki temu uczniowie dostęp do kart pracy, które można stamtąd pobierać. Również dzięki dzieleniu dokumentów google uczeń i nauczyciel mają dostęp i mogą edytować ten sam plik tekstowy w czasie rzeczywistym. Jest to świetny sposób na wykonywanie przez uczniów prac pisemnych. Nie trzeba nic dodatkowo przesyłać drogą mailową. Wystarczy link do dokumentu. 

Co nas wyróżnia?

Stabilizacja

 

 • Stały, niezmieniający się zespół lektorski to nasz wielki atut, dający poczucie stabilizacji
 • Siedziba w stałym, tym samym miejscu od 16 lat 
 • Gwarancja planowej realizacji kursów, bez opóźnień, bez częstego odwoływania zajęć

Wszechstronność

 

 • Wszechstronność naszych nauczycieli umożliwia nam prowadzenie zajęć we wszystkich grupach wiekowych. 
 • Od zerówki do matury! Uczniowie obdarzają nas zaufaniem i uczęszczają na nasze zajęcia wiele lat.  Mamy uczniów którzy zaczynali naukę w wieku dziecięcym, a teraz kończą liceum lub są już na studiach. Często powracają po kilkuletniej przerwie bądź zapisują do nas swoje dzieci.
 • Uczymy całe rodziny:) Rodzice na kursach dla dorosłych lub konwersacjach a  ich dzieci na zajęciach w grupach dziecięcych.  
 • Wszyscy lektorzy sprawnie realizują metodę i program kursów bez względu na formę zajęć – stacjonarnie czy online.

Szybka responsywność

Potrafimy szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość. Świadczy o tym chociażby fakt, że po wybuchu epidemii w marcu 2020 r sprawnie przeniosłyśmy wszystkie zajęcia stacjonarne do internetu w jeden weekend. Poza tym reagujemy na wszystkie reformy edukacji i zmiany w podstawie programowej w szkołach państwowych oraz nieustannie zmieniające się egzaminy zewnętrzne.

 • Po wybuchu epidemii w marcu 2020 r sprawnie przeniosłyśmy wszystkie zajęcia stacjonarne do internetu w jeden weekend.
 • Reagujemy na wszystkie reformy edukacji i zmiany w podstawie programowej w szkołach państwowych. 
 • Nieustannie szkolimy się z nowych metod aby podnosić jakość zajęć i zaskakiwać naszych uczniów nowinkami.
 • Zapoznajemy się z ciągłymi zmianami w strukturach egzaminów zewnętrznych tak aby rzetelnie przygotować do nich naszych uczniów. 

Mamy w zespole lektorskim egzaminatora maturalnego

 • Ewa Święch – właścicielka szkoły i lektor j. angielskiego posiada uprawnienia egzaminatora maturalnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie
 • Ewa sprawdza matury co roku od 2006 r.
 • W 2016  r. Ewa uzyskała również uprawnienia weryfikatora maturalnego – czyli weryfikuje rzetelność sprawdzania prac maturalnych przez innych egzaminatorów
 • Ewa prowadzi w Edu English kursy przygotowujące młodzież do zdawania egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym

Specjalizacja i indywidualizacja

Specjalizujemy się w jednym języku obcym, tym najważniejszym – języku angielskim. 

 

 • Stawiamy na jakość a nie na ilość  – uczymy tego ta czym się najlepiej znamy
 • uczymy w małych grupach i dopasowujemy się do potrzeb każdego ucznia
 • Kameralna  i przyjazna atmosfera na zajęciach sprawia że uczniowie dobrze się u nas czują,  a lekcje stają się czymś więcej niż tylko nauką narzędzia komunikacji czyli języka obcego .

Nowocześnie w wersji premium

Stawiamy na najlepsze, nie koniecznie najtańsze narzędzia dostępne na rynku. 

 • Langlion – od kilku lat pracujemy na  najnowocześniejszym i najbardziej konkurencyjnym oprogramowaniu do zarządzania szkołą językową. Dla kursanta Langlion zapewnia e-dziennik, dzięki któremu uczeń i rodzic ma dostęp do: szczegółów zajęć, (pomocne np. w przypadku nieobecności na zajęciach), aktualności z życia szkoły, kontaktu z lektorami i koegami z grupy, harmonogramu zajęć, harmonogramu płatności, linków i materiałów e-learningowych
 • Zoom – zajęcia online prowadzone przez zoom (oczywiście w wersji premium), dzięki czemu wirtualna klasa nie rożni się od tradycyjnej klasy w szkole, a nawet daje dużo wiecej możliwości.
 • e-texts, i-tools, active teach – czyli inwestujemy też w kosztowne oprogramowania do tablic interaktywnych, dzięki którym na zajęciach pracujemy z podręcznikami  kursowymi w wersji elektronicznej. Uczniowie wykonują zadania z książek na ekranie komputera.